Vācija

The Grand Budapest Hotel | Vācija| ASV| Lielbritānija
Žanrs
Budžets
30,000,000.00$
Viesnīca "Diženā Budapešta" stāsta par Eiropā slavenās viesnīcas leģendārā viesmīļa Gustava H un portjē Zero Mustafa piedzīvojumiem. Viesnīcas darbinieki kļūst par lieciniekiem nenovērtējamas renesanses gleznas zādzībai, kādas bagātas ģimenes cīņai par milzīgu mantojumu un dramatiskām izmaiņām, kuras notiek Eiropā periodā starp diviem pasaules kariem.

Nymphomaniac: Volume I | Francija| Vācija| Lielbritānija| Beļģija| Dānija
Žanrs
Aukstā ziemas vakarā kāds vientuļš kungs atrod uz ielas smagi piekautu sievieti un aizved viņu uz savām mājām. Vīrietis apkopj sievietes brūces, bet viņa tikmēr vaļsirdīgi un atklāti stāsta viņam par savu erotikas piesātināto dzīvi... Dānijas spilgtākais un skandalozākais režisors Larss fon Trīrs, kurš ir arī filmas scenārija autors, „Nimfomānes" stāstu ietvēris divās daļās un astoņās nodaļās. Divdaļīgā drāma „Nimfomāne" ir noslēdzošais posms Trīra tā dēvētajā „Depresijas triloģijā" līdzās drāmām „Antikrists" un „Melanholija", kas veido sižetiski nesaistītu, taču noskaņas ziņā vienotu ciklu. Visās trijās filmās galvenās lomas tēlotāja ir Šarlote Geinsbūra. Drāmā „Nimfomāne", kurā netrūkst arī atklātu seksuālu ainu, Geinsbūras ekrāna partneri ir tādas zvaigznes kā Stelans Skarsgards, Šaija Labafs, Džeimijs Bells, Steisija Mārtina, Kristians Sleiters, Uma Tūrmane, Vilems Defo un citi.

Nymphomaniac: Volume II | Francija| Vācija| Lielbritānija| Beļģija| Dānija| Zviedrija
Žanrs
Aukstā ziemas vakarā kāds vientuļš kungs atrod uz ielas smagi piekautu sievieti un aizved viņu uz savām mājām. Vīrietis apkopj sievietes brūces, bet viņa tikmēr vaļsirdīgi un atklāti stāsta viņam par savu erotikas piesātināto dzīvi... Dānijas spilgtākais un skandalozākais režisors Larss fon Trīrs, kurš ir arī filmas scenārija autors, „Nimfomānes" stāstu ietvēris divās daļās un astoņās nodaļās. Divdaļīgā drāma „Nimfomāne" ir noslēdzošais posms Trīra tā dēvētajā „Depresijas triloģijā" līdzās drāmām „Antikrists" un „Melanholija", kas veido sižetiski nesaistītu, taču noskaņas ziņā vienotu ciklu. Visās trijās filmās galvenās lomas tēlotāja ir Šarlote Geinsbūra. Drāmā „Nimfomāne", kurā netrūkst arī atklātu seksuālu ainu, Geinsbūras ekrāna partneri ir tādas zvaigznes kā Stelans Skarsgards, Šaija Labafs, Džeimijs Bells, Steisija Mārtina, Kristians Sleiters, Uma Tūrmane, Vilems Defo un citi.

A Long Way Down | Vācija| Lielbritānija
Žanrs
Četri dažādi cilvēki no dažādiem sabiedrības slāņiem nejauši satiekas vecgada vakarā uz debesskrāpja jumta, lai izdarītu pašnāvību, taču nejaušā tikšanās pilnībā izmaina viņu dzīves.

Hector and the Search for Happiness | Vācija| Kanāda| Lielbritānija| Dienvidāfrika
Žanrs
Hektors ir nedaudz egocentrisks psihiatrs, taču visā visumā jauks cilvēks. Redzot, ka neskatoties uz visiem pūliņiem, viņa klientiem nekļūst labāk, Hektors nolemj doties ceļojumā, lai uzzinātu, vai uz pasaules ir laime. Pats svarīgākais - vai laime iespējama arī viņa dzīvē?

7th Dwarf, The | Vācija
Žanrs
IMDB
4.6 (1301 balsu)
Septiņi rūķīši. Septiņi varoņi. Septiņreiz vairāk jautrības un piedzīvojumu! Karaļvalstī notiek gatavošanās princeses Rozes 18 gadu dzimšanas dienai. Visi pošas lielajai ballei, no tuvienes un tālienes uz svinībām ierodas pasaku tēli. Pils sardze ir modra, lai pilī neiekļūtu ļaunā ragana, kura Rozes kristībās uzlika viņai lāstu. Taču, kad pats mazākais no septiņiem rūķīšiem Bobo nejauši iedur princesei Rozei pirkstā un viņa, kā arī visa karaļvalsts aizmieg, Bobo kopā ar rūķīšiem nāksies doties piedzīvojumu pilnā ceļojumā un uzmeklēt to, kurš spēj princesi uzmodināt.

Clouds of Sils Maria | Francija| Vācija| Šveice
Žanrs
IMDB
6.7 (26277 balsu)
Budžets
6,600,000.00$
Ja agrā rudens rītā pastaigājies savrupajā Šveices Alpu miestiņā Zils-Marija, kad izveidojusies īpaša temperatūras un mitruma attiecība – siltais gaiss pa nogāzēm ceļas augšup no gravas uz kalnu pāreju, pārvērsdamies mākonī, ko vējš izritina neiedomājami garā strēmelē, – var laimēties ieraudzīt "Malojī čūsku" – smalku mākoņu virkni, kas izvijas caur kalnu virsotnēm un slīd no smaragda ezeriem pār kalnu pāreju kā tuvojošās vētras priekšvēstnese… Slavena aktrise ierodas Šveicē, lai saņemtu apbalvojumu, ko iedibinājis nopelniem bagāts scenārists, kura filmā viņa veiksmīgi debitējusi savā jaunībā. Reiz filma ar sarežģītu, provocējošu sižetu un intriģējošo nosaukumu "Malojī čūska" viņai atnesa pasaules slavu, bet tagad, pēc 20 gadiem, pārsteidz piedāvājums nonākt šīs drāmas otrā pusē, iejūtoties citā lomā… Stāsts, kurā ņirb daudz pārvērtību un atmiņu rēgu, iegremdē laika vērpetēs, piespiežot saskarties ar pagātni, no kuras viņa tik ilgi vairījusies, un atsedz satraucošus noslēpumus, aizritējušajās desmitgadēs nesadzijušās rētas. Tā ir pagātnes un nākotnes pretstāve pašā Zils-Marijas sirdī, kur laiks ir pamiris mēmā apbrīnā, kur pavasara gaisma, gaisa dzidrums un pagātnes miglas saplūdušas mākoņu fenomenā Maloija. Šeit, kur pārvērtē piedzīvotā jēgu, ieskatoties bezgala dziļajā laika spogulī, ieraugi tikai tukšumu, kas neataino neko citu, izņemot paša atspulgu, kas sastindzis absolūtajā tagadnē. Tas ir mūžības attēls. Spilgtā, izsmalcinātā kinolente sajūsmina ar scenārija ietverto psiholoģismu, lielisko operatora darbu un izcilo sieviešu ansambli. No vienas puses – tā ir valdzinoša, melanholiska drāma, no otras – drosmīgi gudra filma par sievieti, kas mainīgās pasaules priekšā jūtas patiesi apjukusi un izbrīnīta. Par to, kā lomas apstākļi pārgroza aktrises likteni, par lugu un dzīvi, kas atkārto šī stāsta izšķirošās epizodes.

Mr Morgan's Last Love | Francija| Vācija| ASV| Beļģija
Žanrs
Budžets
8,200,000.00$
"Parasti mēs nemīlam pašu dzīvi – mēs mīlam cilvēkus, vietas, dzīvniekus, atmiņas, literatūru, mūziku. Pēc tam mēs sastopam cilvēku, kam atdāvājam visu savu mīlestību, visu, kas mums ir. Un tad, kad šo cilvēku zaudējam, it viss mums beidz pastāvēt. Bet pasaulē jau nekas nemainās." Vientuļi un noslēgti Parīzē dzīvo pensionēts amerikāņu profesors. Ieslīdzis dziļā aizmirstībā, bijušais filozofijas pasniedzējs ir zaudējis to, kā meklējumos sities visu mūžu, – jēgu. Ieskaujošās atmiņas draud pārvērsties halucinācijās, tāpēc viņš neatturami virzās pretī bezdibenim: cīkstēties ar absurdu ir jo īpaši grūti tad, kad esi tik absolūti vientuļš. Šķiet, ka viss visapkārt ir vien dekorācijas: tik lielā mērā viņu pārstājusi interesēt pasaule. Šķiet, ka viss svarīgais viņa dzīvē palicis pagātnē. Un tā arī ir, līdz kādudien autobusā notiek sastapšanās, kas visu maina. Spožais aktieris sers Maikls Keins radījis nelielu burvīgu ekrāna šedevru, ko gribas noskatīties atkārtoti jau uzreiz pēc iziešanas no kino zāles. "Morgana kunga pēdējā mīla" ir savdabīga atbilde drūmajai Mihaela Hanekes "Mīlestībai". Aizkustinošo, dziļi izjusto, skaisto stāstu, ko pasteļtoņos caurstrāvo vieglas skumjas, varēja uzņemt vienīgi sieviete. Filma nav par to, kā jādzīvo, bet gan par to, ka ir jādzīvo. Un jādzīvo spilgtu un piesātinātu dzīvi, novērtējot ikkatru tās mirkli. Smalkās, elegantās pārdomas par vientulību, piedošanu un mīlestību sniedz skatītājam cerību.

Žanrs
Modris nav ne labāks, ne sliktāks par saviem vienaudžiem. Māte viņu audzina viena un attiecības ir sliktas. Nedienas kā sniega bumba no kalna sāk velties brīdī, kad Modris, lai izvilktu laimestu no automāta, lombardā nopārdod mātes elektrisko sildītāju. Ilgi briedušais konflikts ar māti eksplodē un pāraudzināšanas nolūkos viņa nodod dēlu policijai. Tiesa piespriež divus gadus nosacīti un tā sākas jaunieša piedzīvojumi ar Latvijas tiesu sistēmu. Drīz vien Modris saprot, ka viņš vēlas atrast savu nezināmo tēvu.

Maya the Bee Movie | Vācija| Austrālija
Žanrs
Pasaka ar medus smaržu aicina visus uz vasarīgu pļavu, kur acis priecēs tās košākie iemītnieki. "Bitītes Maijas" (Maya the Bee Movie) jaukie tēli mācīs mazajiem būt drošsirdīgiem un iepazīt draudzību. Šīs mācībstundas notiks bitītes Maijas un viņas draugu jautro piedzīvojumu laikā. Zinātkārā bitīte Maija kopš dzimšanas atšķiras no vienaudžiem. Viņai nekad nav miera, vienmēr pašai pirmajai viss jāpagaršo, jāpasmaržo un jāizpēta. Sirsnīgā un draudzīgā bitīte Maija ļoti ātri iemanto draugus, tomēr ne gluži katram pa prātam viņas raksturs. Zinātkārā bitīte traucē viltīgajai karalienes padomniecei īstenot savus nodomus. Ļaunprāte cenšas sarīdīt miermīlīgās bites ar bīstamajām kamenēm un sagrābt stropa karalienes troni. Maija, biškopis Villijs, artistiskais sienāzītis Flips un labsirdīgais kameņpuika Stings tiek ierauti bīstamu notikumu virpulī. Viņiem jāpasargā sava stropa iemītnieki no draudošā kara, jānomierina saniknotās kamenes, jāglābj karaliene un, galvenais, jāsaglabā draudzība un savstarpēja uzticība. Ar mīlestību zīmētā animācijas filma paliks atmiņā līdz ar krietnajiem, dažbrīd naivajiem, bieži vien smieklīgajiem, taču vienmēr jaukajiem tēliem. Pirms dažiem gadiem "Bitīte Maija" atgriezās televīzijas ekrānos – viņas vācu tautieši sāka veidot seriālu, ko sekmīgi uzņem un demonstrē vēl tagad. Seriāla panākumu iedrošināti, tā autori nolēma izstāstīt bitītes piedzīvojumus arī kinoskatītājiem. Maija aicinās visus kinozālē ziemas vidū.

Žanrs
IMDB
6.3 (25801 balsu)
Budžets
28,000,000.00$
"Trešā persona" ir filma par trim mīlas stāstiem, kas savā starpā saistīti savādā veidā. Katram mīlestība nozīmē kaut ko citu. Vienam tā šķiet viegla un romantiska, otram pienāk vēlu un apzināti, bet citam visu dzīvi tā arī neizdodas piedzīvot īstu mīlestību, kad ne uz mirkli negribas būt šķirtam no paša dārgākā. Vārdu sakot, mīlestība gluži kā varavīksne pēc lietus var zaigot spilgtās krāsās, taču kāds to nemaz nespēj ieraudzīt. Šo pāru mīlas stāsti uzplauks trīs dažādās un brīnišķīgās pilsētās. Roma ir visu romantiķu sapnis, Parīze - daile visās tās izpausmēs, savukārt Ņujorkā mīlestībai it nemaz neatliek laika. Par spīti tam, ka pilsētas ir dažādas un stāsti ir atšķirīgi, viņus visus vieno vienas un tās pašas jūtas – gaidītā, poētiskā un mūžīgā mīlestība. To visu var redzēt režisora Pola Hegisa filmā "Trešā persona". Hegiss sarakstījis scenārijus tādiem Holivudas projektiem kā "Mierinājuma kvants", "Kazino Royale", "Sarkanā tveice", seriāls "Taisni uz dienvidiem" un daudzus citus. Turklāt bez oriģinālā scenārija un spilgtām režisora iecerēm visus kinomānus gaida patīkama tikšanās ar pazīstamajiem aktieriem Olīviju Vaildu, to pašu Trīspadsmito no seriāla "Doktors Hauss" un "Tronu" zvaigzni, Liamu Nīsonu no filmām "Šindlera saraksts" un "Nolaupītā", Milu Kunisu, Kimu Beisingeri, kā arī titulēto skaistuli Džeimsu Franko no filmas "127 stundas". Viņi visi mīlēs, ticēs, pārdzīvos, piedzīvos zaudējumus un sniegs atbalstu saviem tuvajiem. Īsi sakot – dzīvos un mīlēs. Pa īstam!

Maps to the Stars | Francija| Vācija| ASV| Kanāda
Žanrs
Budžets
15,000,000.00$
Esiet sveicināti Holivudā! Sapņu fabrikā, kur piepildās ilgotais, kur zvaigžņu daudzums vienuviet teju pārsniedz pieļaujamā robežas. Tomēr tās iemītnieki nemaz nav līdzīgi tēliem, kurus viņi tik dedzīgā centībā spēlē kino. Zem Losandželosas glāsmainajiem saules stariem neskaitāmo Beverlīhilzas piļu īpašnieki peldas greznībā un tīksminās slavas spozmē. Te sastopam atzītu psihoterapeitu un slavenību padomdevēju, kā arī cinisku un izvirtušu jau novecojošu kinozvaigzni, kurai viņš palīdz pašrealizēties kā sievietei un aktrisei. Vēl – jaunu miljonāru, kas nobaudījis veiksmes augļus un nu dziedē savu ekstravaganto grēku rētas. Šeit ir arī romantisks sapņotājs, kas pagaidām vēl nav pamanījies izsisties, un maldinošu trausluma iespaidu atstājoša nesen uzlēkusi zvaigznīte, kuras acīs ļaunu vēstošā nāves dejā griežas pagātnes dēmoni. Kinematogrāfa galvaspilsēta sola laimi uz plakātiem un kinolentes tiem, kuri tiecas aizkļūt līdz zvaigznēm. Bet kāpēc gan mēdz apgalvot, ka Holivuda ir grēku un neirožu, incestu un greizsirdības, halucināciju un infernālu himeru valstība? Sapņu un ilgu pilsēta atmodina rēgus, uzjunda kaislību plosīšanos un asins smaržu. "Karte uz zvaigznēm" ir viens no sarkastiskā un radikālā Deivida Kronenberga labākajiem darbiem. Daudzslāņainākā un neparastākā filma, ko uzņēmis Kanādas provokators XXI gadsimtā. Dzirkstījoša satīra par Holivudu, kas iecelta gotiska kino romāna žanrā, filozofiska eseja par tikumu pagrimuma tēmu, kurā neticami blīvā darbība pārlec ne tikai no personāža uz personāžu, bet arī no vienas intonācijas uz citu... Kronenbergs metodiski velk laukā no skapjiem skeletus, atmaskojot ikvienu šīs mirdzošās un liekulīgās pasaules iemītnieku." Intonatīvi nesaudzīgs un skarbs kino, kas turklāt uzņemts atsvešināti, fantomu un makabrisku vīziju vēdās. Tas savā ziņā atgādina mūsdienīgotu variāciju filmām "Sanseta bulvāris" un Mankeviča "Viss par Ievu".

1 .. 49 50 51 52 53 .. 57