Piedzīvojumu filmas galvenais varonis Toms ir septītā dēla septītais dēls un tas nozīmē, ka viņš apveltīts ar īpašām spējām, var kļūt par burvi un uzveikt ļaunos spēkus. Leģendārais burvis Spūks atrod viņu un pieņem par savu mācekli. Kad varenā ragana Malkina izkļūst brīvībā no klints, kurā gadiem ilgi bijusi ieslodzīta, burvi un viņa mācekli gaida krietns pārbaudījums.
Kaislīgs mīlas stāsts, kas risinās kalnainajā Ziemļkarolīnā 1920. gados. Kokrūpnieks Džordžs Pembertons apņem par sievu daiļo Serēnu, kurai zemes un mežu apsaimniekošana līdz šim bijusi sveša. Uzņemoties darbu vadītājas lomu vīra meža izstrādes kompānijā, Serēna pārsteidz savus padotos ar uzņēmību, atbildību, ambīcijām un vadības spējām. Viņai ne tikai jācīnās par savu vietu starp vīriešiem, bet arī pret valdību, kas grib atņemt viņiem piederošo zemi.
Nelaime ienāk jaunajā ģimenē ar ziņu, ka pēc pārtrūkušas grūtniecības Serēnai vairs nevar būt bērnu. Džordžam savukārt ir ārlaulības dēls, kas dzimis pirms viņš iepazinās ar Serēnu. Šī doma ir tik ļoti nepanesama, ka Serēna uzdod vienam no strādniekiem puisi nogalināt…
Līdzīgi kā filmā "Vējiem līdzi" šo filmu caurstrāvo mīlestība, traģēdija, naids, drāma un spriedze, kas risinās uz vēsturiska fona.
"Serēna" ir trešā reize, kad uz lielā ekrāna satiekas Amerikas Kinoakadēmijas balvas ieguvēja Dženifera Lorensa ("Bada spēles", "Amerikāņu afēra" un "Optimista stāsts") un Amerikas Kinoakadēmijas balvas nominants Bredlijs Kūpers ("Paģiras", "Amerikāņu afēra" un "Optimista stāsts"). Filmu ir režisējusi Sūzena Bīra ("Lietas, ko pazaudējām ugunsgrēkā" un "Labākā pasaulē").
Filma tiks demonstrēta kinofestivāla "Spektrs II" ietvaros 9.novembrī: http://www.forumcinemas.lv/Events/Spektrs/.
Leģendārais mūziķis un dzejnieks Niks Keivs svin savu 20 000. dienu uz planētas Zeme... Jādomā, ka arī visparastākā Keiva diena uz šīs planētas būtu atsevišķas filmas vērta, bet, ja pienācis ir tik apaļš skaitlis, tad to nevar neatzīmēt. Ar "20,000 Days on Earth" Keivs skatītājiem paver durvis uz savu neparasto pasauli šķietami dokumentālā filmā, bet, protams, to dara tikai sev raksturīgajā stilā - kas no redzētā varētu atbilst patiesībai un kas ne, varēsim minēt visi kopā.
Tiem, kas ar Keiva mūziku un citiem darbiem (Nika kontā ir pat pāris filmu scenāriji – "The Proposition", "Lawless") pazīstami ir jau sen, filma būs visīstākā medusmaize, bet tiem, kas ar leģendāro mākslinieku vēl ir uz "jūs", šī ir lieliska iespēja šo kļūdu labot. Piedaloties Keiva draugiem un paziņām (arī Kailija Minoga pagodina filmu ar savu klātbūtni), kas iepriecinās gan Keiva fanus, gan tos, kas par tādiem vēl kļūs, "20,000 Days on Earth" ir unikāla iespēja ielūkoties Mākslinieka (jā, ar lielo "M") prātā un sirdī.
"Trešā persona" ir filma par trim mīlas stāstiem, kas savā starpā saistīti savādā veidā. Katram mīlestība nozīmē kaut ko citu. Vienam tā šķiet viegla un romantiska, otram pienāk vēlu un apzināti, bet citam visu dzīvi tā arī neizdodas piedzīvot īstu mīlestību, kad ne uz mirkli negribas būt šķirtam no paša dārgākā. Vārdu sakot, mīlestība gluži kā varavīksne pēc lietus var zaigot spilgtās krāsās, taču kāds to nemaz nespēj ieraudzīt.
Šo pāru mīlas stāsti uzplauks trīs dažādās un brīnišķīgās pilsētās. Roma ir visu romantiķu sapnis, Parīze - daile visās tās izpausmēs, savukārt Ņujorkā mīlestībai it nemaz neatliek laika. Par spīti tam, ka pilsētas ir dažādas un stāsti ir atšķirīgi, viņus visus vieno vienas un tās pašas jūtas – gaidītā, poētiskā un mūžīgā mīlestība. To visu var redzēt režisora Pola Hegisa filmā "Trešā persona". Hegiss sarakstījis scenārijus tādiem Holivudas projektiem kā "Mierinājuma kvants", "Kazino Royale", "Sarkanā tveice", seriāls "Taisni uz dienvidiem" un daudzus citus.
Turklāt bez oriģinālā scenārija un spilgtām režisora iecerēm visus kinomānus gaida patīkama tikšanās ar pazīstamajiem aktieriem Olīviju Vaildu, to pašu Trīspadsmito no seriāla "Doktors Hauss" un "Tronu" zvaigzni, Liamu Nīsonu no filmām "Šindlera saraksts" un "Nolaupītā", Milu Kunisu, Kimu Beisingeri, kā arī titulēto skaistuli Džeimsu Franko no filmas "127 stundas". Viņi visi mīlēs, ticēs, pārdzīvos, piedzīvos zaudējumus un sniegs atbalstu saviem tuvajiem. Īsi sakot – dzīvos un mīlēs. Pa īstam!
Citplanētiešu tauta būvi, bēgot no iekarotājiem, nokļūst uz Zemes, kur pats dīvainākais būvu pārstāvis Ou, pilnīgi nejauši iepazīstas ar piedzīvojumus alkstošu meiteni Tipu. Viņu draudzība kļūst par pierādījumu tam, ka mēs visi esam tik dažādi un nejauši izdarītās mazās sadzīves kļūdas – tas ir tik ļoti cilvēcīgi. Kad par būvu atrašanās vietu uzzina viņus vajājošie ienaidnieki, Zemes iedzīvotājiem ir jāapvienojas ar būviem, lai aizstāvētu viņu kopējās mājas.
Kurts Kobeins, grupas “Nirvana” vadošais solists, ģitārists un komponists, arī 20 gadus pēc nāves ir un paliek ikona. Dokumentālā filma COBAIN: MONTAGE OF HECK ir skarbs un patiess ieskats Kobeina dzīvē un karjerā kopā ar grupu “Nirvana” caur viņa mājas video, skaņu ierakstiem, mākslas darbiem, fotogrāfijām un dienasgrāmatām.
Šī kinolente, kas izslavināta kā viena no visu laiku novatoriskākajām un intīmākajām dokumentālajām filmām, rāda Kurtu Kobeinu, kāds mūziķis vēl nekad nav redzēts, vienīgajā uz pilnīgi patiesiem avotiem balstītā ikoniski slavenā mūziķa portretējumā.
Oskara balvai nominētais kinorežisors un producents Brets Morgens prasmīgi apvienojis Kobeina personīgo mākslas darbu, mūzikas, vēl neredzētu filmu un animācijas materiālu arhīvus ar atklāsmes pilnām intervijām, ko snieguši viņa ģimenes locekļi un tuvākie draugi.
Vērojiet Kurta dzīvi kopš agras jaunības un sekojiet viņa neparastajam, augstu atzinību guvušajam mākslinieciskajam veikumam šajā patiesīgajā un izsmeļošajā kinoportretā, kas atspoguļo radošas personības nesaskaņas ar apkārtējo pasauli.
Fani un grupas “Nirvana” laikabiedri uzzinās vēl nedzirdētus faktus, kamēr tie, kuri vēl tikai nesen atklājuši Kobeinu un viņa mūziku, gūs apjausmu, kas mūziķi padarījis par paliekošu ikonu rokmūzikā, kāds Kobeins ir vēl šodien.
Līdz šim kinoteātros nebijis notikums - "ALL WORK ALL PLAY: The Pursuit of eSports Glory" aizvedīs apmeklētājus ceļojumā, kas ļaus sekot vispasaules videospēļu turnejas Intel Extreme Masters (IEM) devītajai sezonai, kurā pasaules izcilākās komandas un spēlētāji apceļos visu pasauli, sacenšoties par čempiona titulu katrs savā kibersporta veidā. Skatītājiem ne tikai nodrošinātas vietas ikvienu sacensību pirmajās rindās, bet arī iespēja kinoteātrī vērot ekskluzīvu diskusiju par kibersporta nākotni. Diskusijā piedalīsies filmas režisors un ESL profesionālo spēļu vadītājs. Tāpat būs iespējams arī vērot tiešraidi no kibersporta zvaigžņu parādes Ķelnes studijā, kur kiberspēļu amatieri sacentīsies ar profesionāļiem.
Nepalaidiet garām iespēju piedalīties šajā aizraujošajā kibersportam veltītajā pasākumā!
Seanss angļu valodā.
Filma "The Reflektor Tapes", kuras režisors ir Sandānsas kinofestivāla žūrijas lielās balvas ieguvējs īsfilmu kategorijā Kālils Džozefs, ir fascinējošs ieskats grupas "Arcade Fire" albuma "Reflektor" tapšanā. Šo albumu atzinīgi novērtējuši kritiķi, un tas ieņēmis pirmo vietu pasaulē. Filmā vēlreiz izdzīvots albuma veidošanas process, skatītājus aizvedot kaleidoskopiskā skaņas un attēla ainavā. Iezīmēts grupas radošais ceļš, albumam pamatus liekot Jamaikā, ieraksta sesiju uzsākot Monreālā un, karnevālu sezonas pirmajā naktī sarīkojot improvizētu nakts koncertu kādā Haiti viesnīcā, lai vēlāk uzstātos elpu aizraujošā šovā skatītāju pārpildītās arēnās Losandželosā un Londonā.
Grupai "Arcade Fire" negaidītā veidā tuvāk iepazīstoties ar Džozefu, filmā "The Reflektor Tapes" izveicīgi sapludināti iepriekš neredzēti personiski videomateriāli, tostarp intervijas, skaņu ieraksta procesa dokumentējumi un pašas grupas tverti mirkļi, tādējādi radot pārsteidzošu efektu.
Papildus mūzikas demonstrācijai no "Reflektor" un citiem "Arcade Fire" albumiem skatītājiem būs dota iespēja pirmoreiz dzirdēt kompozīciju, kas vēl nav laista klajā, kā arī ieraudzīt 20 minūtes garu videomateriālu, kas filmēts īpaši publikai kinoteātros.
ANGĻU VALODĀ, BEZ SUBTITRIEM.
"Oscar" balvai nominētās dokumentālās filmas "Ceļojošās ciltis" un dokumentālās filmas "Dzīvais okeāns" autori aicina lielus un mazus doties jaunā ceļojumā - četros gadalaikos, un paraudzīties uz tiem no dzīvnieku skatupunkta. Gadalaiki ik gadu nes sev līdzi ko brīnumainu, lai ko tie ieskautu - meža dzīlēs paslēptu vilka alu vai lielpilsētu kņadu. Filmas autori piedāvā pārdomas rosinošu kino stāstu par ik gadu dabā notiekošajām pārmaiņām un aicina ikvienu izbaudīt dabu tuvplānā.
Daltons Trambo - viens no visu laiku veiksmīgākajiem Holivudas scenāristiem, kurš uz papīra ir radījis par kino klasiku jau kļuvušās filmas "Romas brīvdienas" un "Spartaks", pat nevarēja nojaust, ka savu politisko uzskatu dēļ nokļūs melnajā sarakstā "Holivuda 10" un tiks izmests no sapņu fabrikas elites rindām. Šis ir biogrāfisks stāsts, kurš aizskar neviennozīmīgu tēmu Holivudas vēsturē - pēckara raganu medībām, kurās tika ierauti arī tā laika izcilākie filmu industrijas pārstāvji.
Baltijas dokumentālajam kino padomju periodā bija svarīga loma. Galvenais uzsvars tika likts uz vizualitāti, metaforu pielietojumu, un, kaut oficiālā kino valoda balstījās uz propagandu, tomēr vienlaikus filmas bija kā poētisks apliecinājums Dzīvei un Cilvēcei. Šai filmā tiek parādīti izcili darbi, kā arī to režisori – personības, kas izklāsta savas domas un uzskatus laikā, kad apritējušas vairākas desmitgades kopš viņu meistardarbu uzņemšanas: Hercs Franks, Uldis Brauns, Ivars Seleckis, Marks Sosārs, Andress Sēts, Roberts Verba, Henriks Šablevičus un Aivars Freimanis.
Krāsaini stāsti par reāliem cilvēkiem un notikumiem no mītiem apvītās Burgundijas, kas uzskatāma par vienu no slavenākajiem Francijas vīna gatavošanas reģioniem un iespēja ieskatīties Burgundijas vīndaru ikdienā, kas nav iedomājama bez kaislības un mīlestības pret vīnu.