Turcija

Kuru Otlar Üstüne | Francija| Vācija| Zviedrija| Turcija
Žanrs
Budžets
3,720,000.00$
Filma iekļauta RIGA IFF 2023 programmā. Samets ilgojas doties prom no šīs sniegotās aizmirstības. Trīs gadus pavadījis kā vizuālās mākslas skolotājs mazā Turcijas austrumu ciematiņā, starpbrīžos viņš kavē laiku ar vienu no skolniecēm un nicina savu dzīvi. Viņa domas ir citur – labākā skolā Stambulā. Atklājoties detaļām par attiecībām ar skolnieci, notikumi savērpjas Sametam nelabvēlīgi. Vai dzestrais nemiers kādreiz beigsies? Varbūt koleģiālā draudzība ar bijušo radikāli Nureju, jaunu skolotāju no Ankaras, atklās viņam par sevi daudz jauna? Varbūt tā viesīs kādu cerību vietā, kur iznīkst zāle? Turku režisors un scenārists Džeilans ir viens no visvairāk apbalvotajiem autoriem Kannu kinofestivāla vēsturē – tajā šogad izrādīta viņa jaunākā ideju drāma, kuras aktrise Merve Dizdara, atveidojot liberālo skolotāju Nureju, ieguvai labākās aktrises godalgu. Poētiskais darbs ir nesteidzīgs, bet interesi sažņaudzošs individuālās un kolektīvās atbildības ornaments. Džeilans adaptējis Akina Aksu, filmas scenārija līdzautora un kādreizēja skolotāja, dienasgrāmatu – tajā teju vai hronizējošā manierē fiksēta pieredze par “skandālu provincē”. Gluži kā paņemot plaukstā smalku stikla figūriņu, režisors pārbauda katra varoņa vērtības un izpratni par labo un ļauno – tas, viņaprāt, šajā darbā, kas interpretē arī Erdogana vadītās Turcijas morālo klimatu, šobrīd ir pats svarīgākais. Filma tiek izrādīta festivāla programmā sadarbībā ar “Lācis, lauva un zars." Filma turku valodā ar subtitriem latviešu un angļu valodā.

Aftersun | ASV| Lielbritānija| Turcija
Žanrs
IMDB
7.7 (13182 balsu)
Sofija pārdomā kopīgo prieku un privāto melanholiju par brīvdienām, ko viņa pavadīja kopā ar savu tēvu pirms divdesmit gadiem. Īstas un iedomātas atmiņas aizpilda atšķirības starp miniDV kadriem, kad viņa mēģina samierināt tēvu, kuru pazina, ar vīrieti, kuru viņa nepazīst.

Žanrs
IMDB
5 (251 balsu)
Stāsts seko putnu grupai ceļojumā, kurā viņi cenšas atrast labāku dzīvi sev un saviem mīļajiem.

Kötü Kedi Şerafettin | Turcija
Žanrs
IMDB
7.1 (7864 balsu)
Sliktas mutes kaķa un tā bandas ceļi krustojas ar cilvēkiem.

Rise of Empires: Ottoman | ASV| Turcija
Žanrs
IMDB
7.9 (26837 balsu)
Osmaņu sultāns Mehmeds II veic episku kampaņu, lai ieņemtu Bizantijas galvaspilsētu Konstantinopoli, un gadsimtiem ilgi veido vēstures gaitu.

Žanrs
IMDB
7.6 (43888 balsu)
Budžets
15,600,000.00$
Nežēlīgi smieklīga režisora Rūbena Estlunda satīra, kas apbalvota ar Zelta palmas zaru. Tas, kam te paredzēts noritēt instagramīgi, izvēršas ellišķīgi. Superbagātie, kuru vidū ir daiļa modele un viņas satriecošais mīļotais, dodas glamūrīgā kruīzā. Kad luksusa jahta nogrimst un tie, kam laimējas izglābties, nonāk uz neapdzīvotas salas, sociālā hierarhija viņu kompānijā sagriežas kājām gaisā. Zelta roleksi un silikons vairs nelīdzēs ne nieka!

Operation Fortune: Ruse de guerre | ASV| Ķīna| Turcija
Žanrs
IMDB
6.8 (4,545 balsu)
Budžets
100.00$
Kad nāvējoša jaunu ieroču tehnoloģija draud izjaukt pasaules kārtību, īpašais aģents Orsons Fortūns un viņa komanda savervē vienu no Holivudas lielākajām filmu zvaigznēm, kam jāpalīdz slepenajā misijā.

Sıcak Kafa | Turcija
Žanrs
IMDB
7.2 (5460 balsu)
Pasaulē, ko satricinājusi neprāta epidēmija, kas izplatās ar runas starpniecību, Murats ir vienīgā imūnā persona. Meklējot savas noslēpumainās imunitātes noslēpumu, savu “karsto galvaskausu”, viņam ir jāpamet drošā zona un jādodas piedzīvojumā Stambulas drupās.

Mahkum | Turcija
Žanrs
IMDB
7.5 (1202 balsu)
Firats ir veiksmīgs prokurors, kurš notiesāts par sievas un bērna slepkavību. Kādu dienu viņš pamostas ar amnēziju un nezina, kāpēc atrodas cietumā. Viņš cenšas atgūt atmiņu un notīrīt savu vārdu. Viņam jābēg no cietuma, lai atklātu patiesību.

Bir Peri Masalı | Turcija
Žanrs
IMDB
6.4 (307 balsu)
Alīna Boza dāvā dzīvību auklei vārdā "Zeynep". Zeinepa, kura uzauga, saskaroties ar daudziem izaicinājumiem, daļēji sava bezjēdzīgā tēva dēļ, saskarsies ar lielāko pārbaudījumu, kad viņa paklups uz naudas maisa

Yalı Çapkını | Turcija
Žanrs
IMDB
6.3 (1664 balsu)
Jauna meitene ir spiesta apprecēties ar bagātu līgavaini. Līgavainis ir ne tikai bagāts, bet arī ļauj sev dzīvot bez ierobežojumiem un pienākumiem. Vai laulības dzīve mainīs viņa ieradumus? Un kā tādu vīrieti pieņems labas sirds sieva?

Ben Bu Cihana Sığmazam | Turcija
Žanrs
IMDB
4.8 (223 balsu)
Sezairs Türks, slepenā dienesta slepkava, kurš kalpoja savas valsts labā, atriebjas savam brālim, kurš tiek sabotēts. Viņš sāk jaunu dzīvi, parādot, ka nomira valsts un savas ģimenes drošības dēļ. Savainojuma rezultātā, kas gūta vienā no viņa operācijām ārzemēs, viņš satiekas ar Firuzi, vienu no ārstiem bez robežām. Lai gan viņam pietrūkst sievas un bērnu, viņš no visas sirds zina, ka atgriezties pie viņiem ir gandrīz neiespējami, tomēr šī vārda viņa vārdu krājumā nav. Viņš iemīlas Firuzē, lai izveidotu viņu ģimeni, tikmēr viņš atklājas un viņam bija jādodas atpakaļ uz Stambulu. Ne viņa otrā ģimene to nezina, ne arī sākotnējā ģimene, kas raudāja un lūdza viņa kapsētā, sekoja līdzi nesenajiem notikumiem, kas ar viņu notika. Savukārt Stambula nav tā pati, no kurienes viņš aizgāja. Viņš darīs visu iespējamo, lai cīnītos pret svešajiem spēkiem, un tam būs nepieciešama arī viņa enerģijas sadale starp divām viņā iemīlējušām sievietēm.

1 2 3 4 5