Filmas

Fronte tēva pagalmā | Latvija| PSRS
Žanrs
Unknown genere
Filmā atainotie dramatiskie notikumi noris 1944. gada rudenī Latvijā. Pēc ievainojuma no frontes dzimtajā pusē atgriežas Antons Paipala un kļūst par pirmo pagasta partorgu. Kaut arī frontes līnija aizvirzījusies uz rietumiem, cīņa šai novadā turpinās, tikai tagad tā noris citā formā, ļaudis šķeļ šķiru pretrunas, ir upuri. Pagasta sociālās un politiskās pārmaiņas vada Antons, ar personisko piemēru atbalstīdams vājos un tos, kuri šaubās.Sabiedriskais un personiskais viņu dzīvē cieši savijies kopā, aug nesaprašanās ar brāli Kārli Paipalu, kura iesīkstējušo vidējā zemnieka apziņu nav viegli pievērst jaunajai dzīvei.Filma veidota pēc Bruno Saulīsā romāna \"Ošu gatve\" motīviem.1985. gadā filmas veidotāju grupai - Antonam Brokam, Ērikam Lācim, (pēc nāves arī romāna autoram Bruno Saulītim), Harijam Kukelam, Gunāram Cilinskim un Eduardam Pāvulam piešķirta LPSR Valsts prēmija.

Akmeņainais ceļš | Latvija
Žanrs
Unknown genere
Filma pēc Viļa Lāča romāna Akmeņainais ceļš. 30. gadu Latvija, ostas krāvēja dēls Roberts Līviņš pats saviem spēkiem, ar smagu darbu un talantu izcīna arhitekta diplomu, taču attiecībās ar bagātā uzņēmēja Ulpes meitu Līviju saprot, ka augstākajai sabiedrībai nepatiks viņa izcelsme, arī māsa Alise, vienkārša friziere, un viņas draugs, avantūrists un izbijis bokseris Ēriks.

Strēlnieku zvaigznājs | Latvija
Žanrs
Latviešu sarkano strēlnieku kolektīvu portretu veido emocionāli veco vīru atmiņu stāsti. Vienreizēji un sūri ir viņu likteņi pirmajā pasauales karā un revolūcijā, pilsoņu kara frontēs, 30. gados. Strēlnieku uzvaras, brašums, pārliecība, smeldze, traģika. Filmas autoriem izdevies atkarot to visu laika nežēlīgajam plūdumam, likt apjaust latviešu strēlnieku kopējo vietu vēsturē un tautā.

Spēle | Latvija| PSRS
Žanrs
IMDB
7 (22 balsu)
Filma pēc Zigmunda Skujiņa romāna Kailums. Kādā Latvijas pilsētā demogrāfisko līdzsvaru sašķobījusi fabrika, kurā strādā pārsvarā jaunas meitenes, tāpēc katrs brīvs puisis ir zelta vērtē. Šajā sakaitētajā atmosfērā ierodas Kaspars, kurš tikko demobilizējies no armijas. Pēc fotogrāfijas viņš atpazīst meiteni, ar kuru sarakstījies dienesta laikā, taču Marika par tādām vēstulēm neko nezina. Situāciju sarežģī fakts, ka arī Kaspars uzdevies par citu...

Novēli man lidojumam nelabvēlīgu laiku | Latvija| PSRS
Žanrs
Margaritai ir profesija, darbs un draugi, bet viņai ir arī 30 gadi un nav ģimenes. Visvairāk tas uztrauc draudzeni Ļenu, kas nemitīgi piedāvā Margaritai precību kandidātus, bet viņa visus testē, par savējiem uzdodot divus Ļenas bērneļus. Kārtējais kandidāts Oļģerts ir visādi jauks, bet garlaicīgs, toties viņa brālis, lidotājs Imants, pamodina Margaritas jūtas. Taču pēkšņi nelaimes gadījumā iet bojā Margaritas māsa, un nu viņai patiešām ir jāaudzina divi bērni. Vai Imants nobīsies no tāda pavērsiena?

Ja nebūtu šī skuķa | Latvija| PSRS
Žanrs
IMDB
6.9 (25 balsu)
Filma pēc Enno Rauda stāsta Lidojošie šķīvīši motīviem. Pusaudžu kompānijas vasaras piedzīvojumi centrējas ap Kārli, kura bagātā fantāzija visur redz lidojošos šķīvīšus.

Ģimenes albums | Latvija| PSRS
Žanrs
Unknown genere
Spēcīga rakstura vitāla sieviete, kas ar savu darbu ieguvusi visdziļāko cieņu un autoritāti, bet ģimenes dzīvē ir nelaimīga.

Atspulgs ūdenī | Latvija
Žanrs
Talantīgais ķirurgs Mārkalns, piedzīvojis dažādus dzīves pavērsienus, atgriežas savas bērnības pilsētiņā, lai sāktu dzīvi no jauna. Viņam pats būtiskākais šķiet ārsta pienākums pret pacientu, tāpēc nav viegli sastrādāties ar vietējās slimnīcas vadītāju, par kura dzīves jēgu nemanot kļuvis administratora darbs.

Motociklu vasara | Latvija
Žanrs
18 gadu dzimšanas dienā Mārim vecāki uzdāvina motociklu. Kopā ar draugiem viņš dodas izbraucienā un uz šosejas apdzen kāzu mašīnu. Līgava Inese tiek apprecināta bez mīlestības, tāpēc viņa labprāt ļauj Mārim sevi nozagt un dodas viņam līdzi romantiskā ceļojumā, pārlaižot nakti nomaļās lauku mājās pie diviem vecīšiem. Nākamo nakti viņi pavada mežā pie ugunskura, un no rīta Inese ir pazudusi, bet Māris zvēr atrast viņu un pierādīt savu tikko dzimušo mīlestību.

Ābols upē | Latvija| PSRS
Žanrs
Unikāls gadījums Latvijas kinovēsturē – spēlfilma uzņemta ar dokumentālā kino paņēmieniem, jo sākotnēji tika iecerēta tieši kā dokumentālā filma. Tā stāsta par Zaķusalu – patriarhāla dzīves modeļa saliņu strauji augošās Rīgas vidū; tomēr apkārt bangojošā industrializācija nenovēršami ielaužas arī Zaķusalā. Pamatā filma ir vides vērojums, galvenie varoņi – Janka un Anita – ir tikai notikumu katalizatori, taču pamazām uzmanības centrā nonāk arī viņu mīlas stāsts.

Meldru mežs | Latvija| PSRS
Žanrs
IMDB
6.4 (7 balsu)

Vārnu ielas republika | Latvija
Žanrs
Filma pēc Jāņa Grīziņa stāsta Vārnu ielas republika motīviem. Grīziņkalna bērniem ir pašiem sava republika, kuras teritorija jāaizstāv pret Lipsta Tuliana kompāniju. Pamazām bērnu fantāzijas pasaulē ielaužas pieaugušo dzīves notikumi – 1905. gada revolūcija un pagrīdnieku darbība, kas šķiet aizraujoši noslēpumaina arī mazajiem republikāņiem.

1 .. 921 922 923 924 925 .. 936