Nasers-Ali, talantīgs mūziķis, zaudē gribu dzīvot pēc tam, kad viņa sieva strīda laikā salauž savu mīļoto vijoli. Viņš meklē aizvietotāju un, neatrodot nevienu, kas izklausās pilnīgi vienādi, viņš apņemas nomirt. Astoņas dienas vēlāk viņš to dara. Šis ir stāsts par viņa pēdējo dzīves nedēļu, kurā mēs redzam mirklīšus un uzplaiksnījumus par viņa iepriekšējo dzīvi un viņa bērnu nākotni. Mēs redzam arī plikas Sofijas Lorēnas, kā arī nāves eņģeļa Azarela uzstāšanos. Redzot viņa dzīvi, mēs precīzi saprotam, kāpēc viņš izvēlējās to izbeigt, un šīs izvēles pamatīgumu.
Ir 17. gadsimta beigas. Viola da gamba spēlētājs Monsieur de Sainte Colombe nāk mājās, lai uzzinātu, ka viņa sieva nomira, kamēr viņš bija prom. Ar savām bēdām viņš savā dārzā uzceļ nelielu māju, kurā viņš savu dzīvi cenšas veltīt mūzikai un savām divām jaunajām meitām Madlēnai un Toineti, izvairoties no ārpasaules. Baumas par viņu un viņa mūziku ir plaši izplatītas, un tas pat nonāk līdz Luija XIV galmam, kurš viņu vēlas savā tiesā Lully orķestrī, bet Monsieur de Sainte Colombe atsakās. Kādu dienu jauns vīrietis Marins Marais nāk pie viņa, lai redzētu viņu ar lūgumu, viņš vēlas, lai viņam iemāca, kā spēlēt vijoli.
Skaistajai vijoles virtuozei Kamillei ir divas apsēstības: Rāvela mūzika un viņas vīra draugs, kurš amatē vijoles. Bet viņa sirds šķiet tikpat auksta, kā viņas spēlēšana ir kaislīga.
Stāsts seko pieciem atšķirīgiem vidusskolēniem - Olīvijai, Mo, Čārlijam, Stella un Venam, kuri tiekas aizturēti. Viņi saprot, ka viņiem ir lemts šūpoties, un galu galā izveido grupu, kas kļūst par čempionu studentiem, kurus atstumj vidusskolas elite.
300 slavenā mūzikas instrumenta dzīves laikā aprit 300 gadi, un tas šodien notiek Monreālā izsoļu blokā. Itāļu meistara Bussotti (Cecchi) 1681. gadā izstrādātā sarkanā vijole savu neparasto krāsu iegūst no cilvēka asinīm, kas sajauktas finišā. Ar šo mantojumu vijole ceļo uz Austriju, Angliju, Ķīnu un Kanādu, atstājot pēc tās gan skaistumu, gan traģēdiju.