Hitlera bēdīgi slavenā U-laivu kara kulminācijā USS Swordfish apkalpe pēc mēnešiem ilgas jūras devās mājās. Viņi to nekad nav panākuši. Kara ieslodzītie, kas atrodas uz kuģa U-boat 429, neliela grupa izdzīvojušo amerikāņu atradīs savu lojalitāti, kas tiks pārbaudīta, kad viņi būs spiesti pievienoties vācu sagūstītājiem, lai cīnītos par viņu dzīvību.
20. gadsimta 30. gados grāfs Almásijs ir Ungārijas karšu veidotājs, kuru nodarbināja Karaliskā ģeogrāfiskā biedrība, lai kopā ar vairākiem citiem ievērojamiem pētniekiem aprakstītu Sahāras tuksneša plašos plašumus. Sākoties Otrajam pasaules karam, Almāzija nonāk mīlestības, nodevības un politikas pasaulē.
Francija, 1940. gads. Pirmajās okupācijas dienās skaistā Lūcija Anželjēra ir ieslodzīta savaldītā vīramāte, jo viņi abi gaida ziņas par viņas vīru - kara gūstekni. Parīzes bēgļi sāk ielekt savā mazajā pilsētiņā, drīz seko vācu karavīru pulks, kuri apmetas uz dzīvi pašu ciema mājās. Sākumā Lucile mēģina ignorēt Bruno fon Falku, glīto un izsmalcināto vācu virsnieku, kurš uzturas pie viņiem. Bet drīz vien spēcīga mīlestība viņus savelk kopā un noved viņus kara traģēdijā.
Paradīzes ceļš ir 1997. gada filma, kas stāsta par angļu, amerikāņu, holandiešu un austrāliešu sieviešu grupu, kas Otrā pasaules kara laikā ir ieslodzīta Sumatrā. To vadīja Brūss Beresfords un zvaigznes Glenna Tuva kā beatificētā Adrienne Pargiter, Frances McDormand kā neveiksmīgā Dr. Verstak, Pauline Collins kā misionāre Margaret Drummond (balstīta uz misionāres Margaret Dryburgh), Julianna Margulies kā amerikāņu sociāliste Topsy Merritt, Jennifer Ehle kā britu dojenna un modele Rosemary Leighton Jones, Keita Blanšeta kā Austrālijas medmāsa Sjūzena Makartija un Elizabete Sprigga kā pūlīte Imogene Roberts. Balstoties uz savu ainu uz reāliem notikumiem, Brūss Beresfords stāsta par vokālo orķestri, kuru sievietes radījušas Japānas POW nometnē, kas ir klasiska izdzīvojušo cilvēku pasaka, kas izceļ sieviešu spēju izturēt grūtības un nežēlību caur neatlaidību, solidaritāti un radošumu.
1993. gada oktobris. Amerikas elites karavīri tiek nosūtīti uz Mogadišu (Somālija) Apvienoto Nāciju Organizācijas miera misijā. Domājams, ka mērķis ir glābt dzīvības, nevis tās nogriezt. Bet izrādās, ka misijas galvenais mērķis ir sagūstīt karavadoni Aididu un izskaust karu. Sākumā šķiet, ka viss norit labi, līdz tiek notriekti divi Black Hawk helikopteri, acīmredzami neuzvarami. Pēc tam misija pārvēršas izmisuma sacensībās, lai glābtu negadījumā ieslodzītos vai ievainotos apkalpes locekļus un sauszemes karavīrus.
Filmas pamatā ir patiess stāsts par Vladislavu Špīlmanu, kurš trīsdesmitajos gados tika uzskatīts par izcilāko pianistu Polijā, varbūt pat visā Eiropā, un brīnumainā kārtā palicis dzīvs ebreju masu iznīcināšanas grautiņā 2.Pasaules kara laikā. Savukārt režisors Romāns Polaņskis bērnībā ir pārcietis holokausta režīmu Krakovas geto. Brīnumainā kārtā viņam izdevies izglābies no koncentrācijas nometnes, kurā viņa māte gāja bojā. Kad Polaņska rokās nonāca Špīlmana autobiogrāfiskais romāns "Brīnumainā izdzīvošana" (Das wunderbare Uberlenen, 1998.), viņš uzreiz saprata, ka tā ir tēma viņa nākamajai filmai.
Polaņskis filmā uzsvaru nav licis uz ebreju masu iznīcināšanu koncentrācijas nometnēs vai leģendāro, izmisīgo cīņu par izdzīvošanu ebreju nomitināšanas vietā Varšavas geto. Visas kara šausmas un ebreju vajāšana tiek nodota skatītājam ar pianista acīm - no visām slēptuvēm, kur viņš slēpjas. Pianists nav attēlots kā varonis, viņš vienkārši cenšas saglabāt savu dzīvību, lai atkal varētu nodoties iemīļotajai klavierspēlei. Visi pārējie viņa ģimenes locekļi kopā ar tūkstošiem citu ebreju tiek iestumti vagonos, kas aizved tos iznīcībai. Pianistu no šīs masu deportācijas vietas izglābj vācu savervētais ebreju policists. Ar paziņu palīdzību viņam izdodas izbēgt arī no ebreju darba nometnes Varšavas geto, viņa slēptuves mainās no mājas uz māju. Viņam tiek sameklēts dzīvoklis kādā daudzstāvu mājā pat pašā vācu perēkļa vidū - drošības labad. Māja tiek sabombardēta un pianists slēpjas te vienās drupās, te nākamajās. Viņš ceļo kā ēna un pats arī sāk izskatīties kā ēna (Adrians Brodijs filmēšanās laikā zaudēja 14 kg). Vērojot šo izmisīgo cīņu par izdzīvošanu, nevilšus rodas pilnīgi eksistenciālas sajūtas. Kāds vācu kapteinis jau pašās kara beigās atrod pianistu mājā, kur vācieši pirms atkāpšanās iekārtojuši štābu. Kapteinis liek pianistam sēsties pie klavierēm un spēlēt, lai pierādītu, ka viņš nemelo un tiešām ir pianists. Mūzika izglābj Špīlmanu arī šoreiz, jo vācieti, kurš pats, kā izrādās, ir mūziķis, saviļņo pianista klavierspēle…
Vladislavs Špīlmans nodzīvoja Varšavā līdz pat savai nāvei un mira 2000.gadā 88 gadu vecumā.
Filma "Pārdrošais reids", kuras darbība noris 1945.gadā Filipīnās, stāsta patiesu notikumu par leitnanta Konolela Henrija Muči (Bendžamins Brets) vadīto 6. kājnieku bataljonu, kas dodas pārgalvīgā glābšanas misijā, neskatoties uz milzu pārspēku. Atrodoties 30 jūdzes aiz ienaidnieka līnijām, 6. kājnieku bataljons dodas atbrīvot vairāk nekā 500 amerikāņu karagūstekņu no drūmu slavu ieguvušās japāņu nometnes Kabanatuanā, veicot visu laiku pārdrošāko glābšanu.
Režisora Džona Dāla filmā spēlē arī tādi aktieri kā Džeimss Franko ("Zirnekļcilvēks"), Džozefs Fainss ("Iemīlējies Šekspīrs") un Konija Nīlsena ("Gladiators").
Lomās: Benjamin Bratt, James Franco, Connie Nielsen, Joseph Fiennes, Mark Consuelos
3 nominācijas ASV Kinoakadēmijas balvai "Oscar"!
"Nesalauztais" ir episks, emocionāls un iedvesmojošs stāsts, kas balstīts uz patiesiem notikumiem. Filmu režisējusi ASV Kinoakadēmijas balvas ieguvēja Andželīna Džolija.
Biogrāfiskā drāma balstīta uz patiesiem notikumiem un stāsta par olimpieti un kara veterānu amerikāni Luisu Zamperini, kurš piedalījās 1936. gada Olimpiskajās spēlēs Berlīnē un, sākoties Otrajam pasaules karam, devās uz fronti. Viņa lidmašīna tika notriekta, un kopā ar diviem biedriem viņš 47 dienas dreifēja glābšanas plostā. Zamperini nonāca japāņu gūstā un piedzīvoja neskaitāmas spīdzināšanas. Mājās viņš atgriezās tikai pēc kara.
Filmas pamatā Lauras Hillenbrandas (Seabiscuit: An American Legend) bestsellers.