šizofrēnija

Peacock | ASV
Žanrs
IMDB
6.2 (10399 balsu)
Filmas notikumi risinās Peacock pilsētā Nebraska štatā. John Skillpa(Murphy) ir bankas darbinieks, kas izvēlas dzīvot klusu dzīvi, jo John ir kāds noslēpums. Viņam ir vēl viena personība - sieviete, par kuru nevienam apkaimes iedzīvotājam nav ne jausmas. Sieviete katru rītu dara mājas darbus, gatavo brokastis līdz brīdim, kad notiek vilcienu katastrofa un viss vienā mirklī izmainās.

Mulholland Drive | Francija| ASV
Žanrs
IMDB
8.0 (302068 balsu)
Budžets
15,000,000.00$
Blondīne Betija Elms ir tikko ieradusies Holivudā, lai kļūtu par kinozvaigzni, kad viņa satiek mīklainu bruneti ar amnēziju. Tikmēr, kad abi devās, lai atrisinātu otrās sievietes identitāti, kinorežisors Ādams Kešers, nonākot jaunākajā projektā, nonāk briesmīgās nepatikšanās.

Twelve Monkeys | ASV
Žanrs
IMDB
8.0 (554358 balsu)
Budžets
29,500,000.00$
2035. gadā notiesāts Džeimss Kols negribīgi brīvprātīgos sūta atpakaļ laikā, lai atklātu nāvējoša vīrusa izcelsmi, kas iznīcināja gandrīz visus zemes iedzīvotājus un piespieda izdzīvojušos pagrīdes kopienās. Bet, kad Kols kļūdaini tiek nosūtīts uz 1990. gadu, nevis 1996. gadu, viņš tiek arestēts un ieslodzīts psihiatriskajā slimnīcā. Tur viņš tiekas ar psihiatru Dr Kathryn Railly un slavenā vīrusu eksperta dēlu Džefriju Goinesu, kurš varētu turēt noslēpumainā negodīgā grupējuma - 12 Pērtiķu armijas - atslēgu, domājams, atbildīgu par slepkavas slimības atraisīšanu.

Me, Myself & Irene | ASV
Žanrs
IMDB
6.6 (215250 balsu)
Budžets
51,000,000.00$
Čārlijs ir policijas veterāns ar labvēlīgu raksturu, taču viņš sirgst ar personības dalīšanos. Ja Čārlijs laikā neiedzer zāles, viņš kļūst par Frenku, kas ir balamute un dzērājs. Čārlijam un Frenkam nav nekā kopīga, izņemot Airīnu, kurā abi ir iemīlējušies. Bet kuru no viņiem izvēlēsies kaprīzā skaistule?

Maps to the Stars | Francija| Vācija| ASV| Kanāda
Žanrs
Budžets
15,000,000.00$
Esiet sveicināti Holivudā! Sapņu fabrikā, kur piepildās ilgotais, kur zvaigžņu daudzums vienuviet teju pārsniedz pieļaujamā robežas. Tomēr tās iemītnieki nemaz nav līdzīgi tēliem, kurus viņi tik dedzīgā centībā spēlē kino. Zem Losandželosas glāsmainajiem saules stariem neskaitāmo Beverlīhilzas piļu īpašnieki peldas greznībā un tīksminās slavas spozmē. Te sastopam atzītu psihoterapeitu un slavenību padomdevēju, kā arī cinisku un izvirtušu jau novecojošu kinozvaigzni, kurai viņš palīdz pašrealizēties kā sievietei un aktrisei. Vēl – jaunu miljonāru, kas nobaudījis veiksmes augļus un nu dziedē savu ekstravaganto grēku rētas. Šeit ir arī romantisks sapņotājs, kas pagaidām vēl nav pamanījies izsisties, un maldinošu trausluma iespaidu atstājoša nesen uzlēkusi zvaigznīte, kuras acīs ļaunu vēstošā nāves dejā griežas pagātnes dēmoni. Kinematogrāfa galvaspilsēta sola laimi uz plakātiem un kinolentes tiem, kuri tiecas aizkļūt līdz zvaigznēm. Bet kāpēc gan mēdz apgalvot, ka Holivuda ir grēku un neirožu, incestu un greizsirdības, halucināciju un infernālu himeru valstība? Sapņu un ilgu pilsēta atmodina rēgus, uzjunda kaislību plosīšanos un asins smaržu. "Karte uz zvaigznēm" ir viens no sarkastiskā un radikālā Deivida Kronenberga labākajiem darbiem. Daudzslāņainākā un neparastākā filma, ko uzņēmis Kanādas provokators XXI gadsimtā. Dzirkstījoša satīra par Holivudu, kas iecelta gotiska kino romāna žanrā, filozofiska eseja par tikumu pagrimuma tēmu, kurā neticami blīvā darbība pārlec ne tikai no personāža uz personāžu, bet arī no vienas intonācijas uz citu... Kronenbergs metodiski velk laukā no skapjiem skeletus, atmaskojot ikvienu šīs mirdzošās un liekulīgās pasaules iemītnieku." Intonatīvi nesaudzīgs un skarbs kino, kas turklāt uzņemts atsvešināti, fantomu un makabrisku vīziju vēdās. Tas savā ziņā atgādina mūsdienīgotu variāciju filmām "Sanseta bulvāris" un Mankeviča "Viss par Ievu".

Beautiful Mind | ASV
Žanrs
IMDB
8.1 (277 balsu)
Budžets
60,000,000.00$
1947. gads. Džons Nešs ierodas Prinstonā. Viņš ir matemātikas ģēnijs. Šis cilvēks ir izstrādājis "spēļu teoriju" matemātikā, par ko savā laikā ieguva Nobela prēmiju. Valdība palūdz Džonam palīdzēt atkodēt Krievu šifrus, līdz ar ko viņš tiek iesaistīts šausminošā sazvērestībā. Taču reti kurš zināja, ka viņš ir smagi slims. Viņam bija šizofrēnija... Drīz viņš sastopas ar līdz šim nepazīstamām sajūtām - ar mīlestību.Šīs jūtas viņa dzīvē ienes Alīsija. Uzzinot, ka Džonam ir šizofrēnija, viņa ir satriekta, taču Alīsija nepadodas, liekot pretī briesmīgajai slimībai savu mīlestību. Tagad tikai ar Alīsijas palīdzību Džons spēs atgūt savu garīgo spēku un atgūt izcilā matemātiķa statusu, kādu viņu pazina līdz šim.