Pie skarbās un vientuļās purva Intas ierodas dokumentālists. Viņa acīs Inta ir brīnišķīga - izcila filmas varone ar spēcīgu raksturu, bet mežonīgā sieviete drīzāk gatava filmētājam uzlikt lāstu, nekā ļauties iemūžināties. Taču dokumentālista neatlaidība dara savu, Intas sirds tiek iekarota. Un drīz pēc tam salauzta.
Režisori: Ivars Zviedris, Inese Kļava
Par pārsteigumu visai pasaulei, bijušās Dienvidslāvijas kulta grupa “Laibach” kļuva par pirmo ārzemju rokgrupu, kas koncertējusi izolētajā Ziemeļkorejā. Šis brīnums kļuva iespējams, pateicoties filmas režisora, sena grupas fana un aktīva kultūras diplomāta šķietami utopiskajām ambīcijām. Sastopoties ar stingru ideoloģiju un kultūru atšķirībām, “Laibach” mūziķiem caur cenzūras adatas aci jāizvelk savas dziesmas, lai izpildītu tās tādas auditorijas priekšā, kas vēl nekad nav dzirdējusi rokmūziku. Tikmēr uz robežas starp divām Korejām tiek uzstādīti propagandas skaļruņi, ieskandinot kara draudus.
Sportistus, kuri sacensībās paliek pēdējie, vairums no mums uzskata vienkārši par lūzeriem. Profesionālajā riteņbraukšanā viņus sauc par ūdens nesējiem un kalpiem. Viņi ziedo savu karjeru komandas biedru triumfa labā un beigās vienmēr paliek grupas aizmugurē bez tiesībām gūt uzvaru. Filma seko “Giro d’Italia” daudzdienu sacensībām no komandas ārstu skatu punkta, atklājot līdz šim neiepazītas šķautnes profesionālās riteņbraukšanas “mūku" un īsteno cīnītāju dzīvē.
Latvieši dzied: „Stāvēju, dziedāju augstajā kalnā". Kaut gan saskaņā ar fiziskās ģeogrāfijas likumiem Latvijā kalnu nemaz nav. Bet kur tad īsti latvieši „stāv un dzied"? Nu jau var teikt – tieši turpat, kur slēpo. Un tā viņi rada kalnus… Sniegotus, protams.